-15. júna 2021 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval dva roky prezidentky v úrade.

-15. júna 2021 som pre portál Topky komentoval výsledky prieskumov verejnej mienky v článku Politológovia pozerajú na posledné čísla PRIESKUMU: Fico aj Pellegrini súťažia o toho istého voliča.

-11. júna 2021 som pre portál Topky komentoval vnútrostranícke problémy v strane Za ľudí v článku VOJNA v Za ľudí vrcholí: Frakcia je len predzvesť odchodu! Skutočným rozbíjačom strany je Andrej Kiska.

-9. júna 2021 som pre denník Pravda komentoval pokus o tzv. späťvzatie demisie ministra pôdohospodárstva v článku Výmena ministra sa zmenila na frašku.

-31. mája 2021 som pre denník Korzár komentoval budúcoročné komunálne a regionálne voľby v Košickom kraji v článku Lörinc, Kovačevičová či Sabol. Kto má šancu stať sa primátorom Košíc?

-30. mája 2021 som pre portál Startitup.sk komentoval politickú kariéru Roberta Fica v článku Kam vietor, tam plášť. Príbeh Roberta Fica hovorí o moci, peniazoch, aférach aj podrazoch.

-28. mája 2021 som v relácii Rádia Slovensko K veci komentoval politickú kultúru na Slovensku.

-27. mája 2021 som pre The Slovak Spectator komentoval vnútrostranícke problémy v strane Za ľudí v článku Za Ľudí may break up as it attempts to change its leader.

-26. mája 2021 som pre portál Topky komentoval demisiu ministra pôdohospodárstva v článku Politológovia hodnotia Mičovského koniec: Posledná kvapka, už predtým tam boli problémy, náhradníci sú otázni!

-25. mája 2021 som pre portál Topky komentoval voličské preferencie v článku ANALÝZA preferencií: Povolebné pády a štiepenia! Za ľudí šancu premrhalo, Ficovi pomáha chaotická vláda.

-11. mája 2021 som pre portál Topky komentoval odvolávanie ministerky spravodlivosti v NR SR v článku Politológovia k ODVOLÁVANIU Kolíkovej: Taktika a politické divadlo! Ak by zahlasovali za, vláda mohla padnúť.

-4.mája 2021 som pre portál Topky komentoval možné referendum o predčasných voľbách v článku Odborníci o referende o predčasných voľbách: Šanca na úspech? Minimálna! Pellegrini potrebuje nevestu.

-28. apríla 2021 som pre portál Topky komentoval možné napätie v koalícii v článku Ďalšia kríza na obzore: Medzi Matovičom a Sulíkom to opäť vrie! Líder OĽaNO chce hľadať hlasy v opozícii.

-22. apríla 2021 som pre portál Topky komentoval vzťahy v koalícii v článku Je KRÍZA v koalícii zažehnaná? Narážky na Sulíka a ďakovačky: Imitácia súdržnosti sa končí tam, kde dostane slovo Matovič.

-19. apríla 2021 som pre portál Topky komentoval prepad popularity Igora Matoviča v článku Politológovia čítajú najnovší prieskum: Matovičov pád na dno a pokles aj u prezidentky, je tu viacero faktorov!

-14. apríla 2021 som pre portál Topky komentoval počínanie ministra financií v článku Lynč, útok a útek: VIDEO Drsné vyjadrenie politológov! Matovič nič nepochopil, Heger je len jeho hovorca.

-9. apríla 2021 som komentoval aktivity opozície v parlamente v článku Opozícia plánuje v parlamente pokúšať „obra na hlinených nohách“.

-3. apríla 2021 som pre denník Pravda komentoval nového premiéra Eduarda Hegera v článku Ako sa stal Heger premiérom. Mal aj šťastie, podobne začínal Dzurinda.

-1. apríla 2021 som pre podcast portálu Aktuality.sk komentoval novú vládu Eduarda Hegera: Prezidentka chce autonómneho premiéra, tvrdí politológ Cirner (podcast).

-30. marca 2021 som pre denník Pravda komentoval vládnu krízu: Heger zostavuje vládu, prezidentka nepôjde proti Matovičovi.

-29. marca 2021 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval ďalší priebeh vládnej krízy.

-26. marca 2021 som komentoval vládnu krízu pre portál Topky.sk v článku Politológovia o VLÁDNEJ KRÍZE: Zlyhali takmer všetci! Matovič mal odstúpiť už dávno.

-24. marca 2021 som poskytol rozhovor denníku Štandard: Demisia strieda demisiu. Matovič zlyhal a prezidentka je aktivistická, vraví politológ.

-24. marca 2021 som komentoval vládnu krízu v Ranných správach RTVS.

ranne spravy cirner m.

-24. marca 2021 som poskytol rozhovor o vládnej kríze denníku Pravda v článku V koalícii hrá každý svoju hru. Výdrž rekonštrovanej vlády si netrúfa odhadnúť ani politológ.

-23. marca 2021 som vládnu krízu komentoval v Teleráne TV Markíza.

Cirner telerano

-22. marca 2021 som pre portál Topky.sk komentoval vládnu krízu v článku VLÁDNA KRÍZA Matovič mení situáciu: Otvorí sa koaličná zmluva? Poníženie pre Sulíka, bez SaS dožijú do konca roka.

-22. marca 2021 som bol hosťom v relácii Rádia Slovensko Z prvej ruky o koaličnej kríze na Slovensku. Moje vyjadrenia prebral aj Rádiožurnál Rádia Slovensko a spravodajský web RTVS.

-21. marca 2021 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval rok vlády Igora Matoviča.

-17. marca 2021 som pre The Slovak Spectator komentoval vládnu krízu v článku The fate of the ruling coalition is in Igor Matovič’s hands.

-16. marca 2021 som pre portál Topky.sk komentoval vládnu krízu v článku VLÁDNA KRÍZA Politológovia o demisii Krajniaka: Je to nelogické! Politické hry, taktický ťah či špekulácie o SIS.

-16. marca 2021 som pre denník Pravda komentoval vládnu krízu v článku Chaos vládne už tretí týždeň. Kto je po demisii Krajniaka ďalší na rade?

-15. marca 2021 som pre denník Pravda komentoval demisiu ministra sociálnych vecí v článku Krajniak podáva demisiu. Za šéfa SIS ho Kollár nenominuje.

-15. marca 2021 som pre portál Topky.sk komentoval vládnu krízu v článku VLÁDNA KRÍZA Tvrdé slová politológov: Odísť by mali všetci koaliční lídri! Matovič sa musí pozrieť pravde do očí.

-14. marca 2021 som v Správach RTVS komentoval vládnu krízu.

ciri rtvs

-13. marca 2021 som pre denník Pravda komentoval vládnu krízu v článku Politológ: Čaputová pri demisii Krajčího povedala nahlas, čo si ľudia myslia.

-12. marca 2021 som pre portál Topky.sk komentoval vládnu krízu v článku s názvom Politológ o demisii Mareka Krajčího: Premiér prehral! Nad koalíciou visí Damoklov meč.

-11. marca 2021 som pre Správy RTVS komentoval odstúpenie ministra zdravotníctva.

Cirner tv

-11. marca 2021 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval vládnu krízu na Slovensku.

-11. marca 2021 som pre Ranné správy RTVS komentoval vládnu krízu.

cirner rano

-7. marca 2021 som pre denník Pravda komentoval vládnu krízu v článku Menšinová vláda? Pre Naďa tiež riešenie, pre politológa politická hra.

-4. marca 2021 som pre portál Topky.sk komentoval vládnu krízu v článku Rušný koaličný DEŇ D: Politológovia hodnotia, situácia je vážna! SaS a Za ľudí konečne dostali guráž.

-3. marca 2021 som v rádiu Slovensku v relácii Z prvej ruky komentoval vládnu krízu na Slovensku.

-2. marca 2021 som v pre Správy a komentáre RTVS komentoval možnú vládnu krízu.

Cirner Makara RTVS

-17. februára 2021 som pre portál Topky komentoval odchod Miroslava Kollára zo strany a z koalície v článku Politológovia ku Kollárovmu odchodu: Dalo sa to čakať, prekvapením by bolo, keby neodišiel!

-16. februára 2021 som pre portál Topky komentoval ideový spor vo vládnej koalícii v článku Táto trojka nebude fungovať: Konflikt konzervatívcov s liberálmi sa vyostruje, odborníci to vidia jasne!

-12. februára 2021 som pre portál Topky komentoval odchod pani Nicholsonovej z SaS v článku Na Nicholsonovej odchod reaguje celá plejáda politikov a politológov: S liberálmi zrejme neskončila nadobro.

-9. februára 2021 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval spory v koalícii.

-9. februára 2021 som pre denník Sme komentoval spory v koalícii v článku Predčasné voľby pre spory v koalícii? Vadia sa, aby ich bolo vidieť.

-2. februára 2021 som pre denník Korzár komentoval iniciatívu KDH v článku Rozdajú tisícky respirátorov. Svojim starostom.

-28. januára 2021 som pre The Slovak Spectator komentoval vypočúvanie kandidátov na špeciálneho prokurátora v článku Lipšic and his security clearance raise eyebrows as special prosecutor vote nears.

-26. januára 2021 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval štiepenie strany ĽSNS.

-20. januára 2021 som pre portál Topky.sk komentoval prípadné predčasné parlamentné voľby v článku Odborníci o predčasných voľbách: Budúca vláda bez Matoviča by bola stabilnejšia: Kto by mohol byť v koalícii?

-18. januára 2021 som pre denník Korzár komentoval odchody zo strany Smer-SD do strany Hlas-SD v článku Hlas zakladá klub v župnom zastupiteľstve. Nadprácu urobil krajský šéf Smeru.

-15. januára 2021 som pre denník Korzár komentoval spor medzi premiérom a ministrom hospodárstva v článku Matovič verzus Sulík. Dopady ich sporu cítiť aj v regiónoch.

-12. januára 2021 som pre The Slovak Spectator komentoval konšpirácie ohľadom smrti policajného exprezidenta v článku Death behind bars triggers conspiracies, politicians carry some blame too.

-12. januára 2021 som pre portál Topky.sk komentoval komunikáciu premiéra a ministra hospodárstva v článku KORONAVÍRUS Statusové súboje Matoviča a Sulíka už začínajú byť trápne: Páni, kde sa to až skončí?

-17. decembra 2020 som pre denník SME komentoval krízu vo vládnej koalícii v článku Rozcítený Matovič vyzval Sulíka, aby podal demisiu. Zlý čas na krízu, tvrdia politológovia.

-7. decembra 2020 som pre portál Topky.sk komentoval iniciatívu opozície zorganizovať referendum o predčasných voľbách v článku s názvom Rana Matovičovej vláde, predčasné voľby chce viac ako polovica Slovákov: Politológ v tom vidí revanšizmus.

-3. decembra 2020 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval spor o otvorenie alebo neotvorenie škôl.

-2. decembra 2020 som pre portál Topky.sk komentoval politické spory ohľadom voľby generálneho prokurátora v článku Dohoda na voľbe prokurátora sa naťahuje: Odborníci tušia, čo je za tým, odchod z koalície ako taktika.

-24. novembra 2020 som pre portál Topky.sk komentoval chaotické riadenie vlády v článku KORONAVÍRUS Vláda vydáva opatrenia ako na rýchlom páse: Politológovia sa zhodujú, že je to chaos!

-13. novembra 2020 som pre denník Pravda komentoval iniciatívu opozície odvolať vládu Igora Matoviča v článku Opozícia chce odvolať Matoviča. Každá po svojom.

-8. novembra 2020 som pre EU Observer komentoval aktuálne dianie na Slovensku v článku: Slovakia: second weekend of nationwide Covid-19 testing.

-9. októbra 2020 som pre portál Topky.sk komentoval možnú výmenu ministra zdravotníctva v článku Krajčího budúcnosť v stoličke ministra sa otriasa: Toto sú možní náhradníci, odborníci odhadujú koniec.

-6. októbra 2020 som pre portál Topky.sk komentoval kritiku okolo vyhlásenia núdzového stavu v článku Hádky kvôli núdzovému stavu: Hlas podporí Smer! Opozícia má chaos strážiť, nie z neho ťažiť, tvrdí politológ.

-29. septembra 2020 som pre portál Topky.sk komentoval klesajúci dôveryhodnosť premiéra v prieskumoch verejnej mienky v článku Matovič rýchlo prichádza o dôveru: Politológovia prezradili, čo môže byť za tým.

-23. septembra 2020 som pre portál Topky.sk hodnotil prvý polrok vlády Igora Matoviča v článku VEĽKÉ polročné vysvedčenie pre vládu: Odborníci oznámkovali výkon našich ministrov, našli sa aj flákači.

-19. septembra 2020 som pre portál Topky.sk komentoval kultúrno-etické spory v koalícii v článku Vojna konzervatívcov a liberálov: Odborník vidí jasný odkaz v konflikte Matoviča a Cigánikovej!

-30. augusta 2020 som pre portál Topky.sk komentoval výzvu poslankyne Záborskej na zmierenie sa s obdobím rokov 1939-1945 v článku Zbláznila sa Záborská? Históriu komentuje po svojom: Chce zmierenie, odborníci sú v šoku!

-23. augusta 2020 som pre denník Pravda komentoval komunikáciu politikov na sociálnych sieťach v článku Sociálne siete menia aj našich politikov. Moje vyjadrenia prebral aj PaginaJornal v článku As redes sociais também estão mudando nossos políticos – Página inicial – Notícias.

-8. augusta 2020 som pre portál Topky komentoval snem politickej strany Za ľudí v článku Politológovia hovoria o vážnej situácii v strane Za ľudí: Voľba šéfa rozhodne o jej budúcnosti.

-6. augusta 2020 som pre denník Korzár komentoval zbieranie podpisov na založenie novej strany HLAS-SD v článku Podpisy pre Hlas zbierali v tričkách Smeru. Mali aj balóniky s logom.

-15. júla 2020 som pre The Slovak Spectator komentoval pomery v strane Za ľudí v článku Wanted: Andrej Kiska’s successor.

-9. júla 2020 som pre denník Pravda komentoval komunikačnú stratégiu premiéra v článku Politológ: Matovičova politika okydávania zaberá. Článok cituje Nuevo Periodico v článku Politólogo: la política de Matovič de despilfarrar acuerdos con – Domestic – News (“el politólogo Michal Cirner de la Universidad de Prešov”).

-8. júla 2020 som pre Ranné správy RTVS komentoval situáciu v koalícii.

Cirner ranne RTVS

-3. júla 2020 som v reportáži TV Markíza Pohyby v Smere v Televíznych novinách komentoval pomery v strane SMER-SD.

CIRNER MARKIZA

-26. júna 2020 som pre The Slovak Spectator hodnotil 100 dní vlády Igora Matoviča v článku First 100 days of new government marked by the pandemic.

-26. júna 2020 som v relácii Rádia Slovensko K veci komentoval kauzu plagiátorstva predsedu NR SR.

-Najnovší komentár pre Denník N: O Mečiarovi, Ficovi a Pellegrinim.

-25. júna 2020 som v Správach a komentároch RTVS komentoval kauzy plagiátorstva v slovenskej politike.

Cirner skype2

-23. júna 2020 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval situáciu v strane SMER-SD po rozkole.

-15. júna 2020 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval rok prezidentky Čaputovej vo funkcii. V relácii Rádia Slovensko Z prvej ruky som takisto analyzoval pôsobenie prezidentky Čaputovej vo funkcii (link na spotify: podcast).

-14. júna 2020 som pre denník SME komentoval odchod Pellegriniho zo strany SMER-SD a zakladanie novej politickej strany HLAS-SD v článku Pellegriniho strana bude Smer 2. To si majú myslieť jeho voliči, vravia analytici.

-10. júna 2020 som v relácii Správy a komentáre RTVS analyzoval situáciu v strane SMER-SD.

Cirner Skype

-8. júna 2020 moje vyjadrenia o popularite prezidentky Čaputovej prebral The Slovak Spectator v článku President Čaputová remains widely popular.

-7. júna 2020 som pre denník SME komentoval popularitu prezidentky Čaputovej v článku Prieskum Focusu: Čaputová má priaznivcov aj u voličov Kotlebu a Smeru a v článku Progresívnemu Slovensku môže pomôcť konzervatívny parlament som sa vyjadril k budúcnosti strany PS.

-28. mája 2020 som pre The Slovak Spectator komentoval vnútrostranícky súboj R. Fica a P. Pellegriniho v článku: Fico or Pellegrini? Former prime ministers fight to lead Smer.

-25. mája 2020 som v relácii Reportéri RTVS komentoval rozhodovanie politikov počas pandémie COVID-19.

Cirner Reporteri RTVS

-30. apríla 2020 som v podcaste Nahlas pre Aktuality.sk komentoval schválenie programového vyhlásenia vlády Igora Matoviča. Link: Kočnerovej ľútosti neveríme, tvrdia rodičia obetí. Matovič s dôverou parlamentu (podcast).

-27. apríla som pre Topky.sk komentoval komunikačnú stratégiu premiéra Matoviča na FB v článku: Matovič po prehre v popularite s Pellegrinim poriadne prestrelil: Dostal naložené, stratená puberta!

-Najnovší komentár v Denníku N: Ako sa poslanec Fico chytil do vlastnej pasce.

-20. apríla 2020 som v relácii Rádia Slovensko Z prvej ruky komentoval programové vyhlásenie vlády Igora Matoviča.

-2. apríla 2020 som v podcaste Nahlas pre Aktuality.sk komentoval podpisovanie koaličnej zmluvy poslancami. Link: Premiér si len zaväzuje „nevyspytateľný“ klub OĽaNO, Rómov treba na armádu v osadách pripraviť (podcast).

-26. marca 2020 som pre denník Sme komentoval podpis koaličnej dohody poslancami v článku: Koaličnú zmluvu majú podpisovať poslanci. Ešte ju nevideli.

-Najnovší komentár v denníku Sme: Koalícia má právo odmietnuť Blahu a Kotlebu.

-24. marca 2020 som pre TV Pravda komentoval aktuálnu situáciu novej vládnej koalície na Slovensku. Link: Bude mať koalícia „krvavé oči“ a spustí čistky?

-18. marca 2020 som pre denník The Slovak Spectator hodnotil nastupujúcu vládu na Slovensku v čase krízy článku: New government set for difficult start.

-Najnovší komentár v Denníku N: Slovenská hra o tróny alebo zostavte si vládu.

-3. marca 2020 som v relácii Rádia Slovensko Z prvej ruky komentoval koaličné rokovania o zostavovaní novej slovenskej vlády.

-28. februára 2020 cituje moje vyjadrenia poľský časopis Oko.press v článku Słowacja skręca mocno w prawo. Dlaczego czar Čaputovej już nie działa? (“Według politologa Michala Cirnera z Uniwersytetu w Prešovie OĽANO to populiści, którzy większą wagę przywiązują do haseł niż rzeczywistych rozwiązań: „To antypartyjne, protestujące, antysystemowe ugrupowanie. Ale nie w sensie: antydemokratyczne”.)

-28. februára 2020 moje vyjadrenia prebrala stránka www.freiheit.org. V článku: Parlamentswahlen in der Slowakei: Zwischen Unsicherheit und Hoffnung auf Wandel.

-27. februára 2020 moje vyjadrenia prebrala stránka fnf-europe.org. V článku: Parliamentary Elections in Slovakia: Between Insecurity and Hope for Change.

-27. februára 2020 som pre denník Pravda hodnotil inštitút volebného moratória v článku: Je volebné moratórium prežitkom?

-26. februára 2020 som pre denník Pravda hodnotil predvolebnú kampaň v článku: Odborníci o volebnej kampani: Nudná, rôznorodá aj kontroverzná.

-Najnovší komentár pre Denník N: OĽaNO je SDK 21. storočia.

-24. februára 2020 som pre web Českej televízie komentoval relevantné politické strany na Slovensku pred parlamentnými voľbami v článku: Kto je kto. Předvolební průvodce slovenskými politickými stranami.

-Najnovší komentár v denníku Sme: Pán Matovič, vyhrňte si rukávy.

-17. februára 2020 som pre Televízne noviny TV Markíza komentoval nezáujem politikov o rómskych voličov.

Cirner Tribula

-10. februára 2020 som komentoval v Správach a komentároch RTVS vyjadrenia premiéra a ministerky vnútra o voličoch zo zahraničia a voličoch z Bratislavy.

Cirner Makara 2020

-Najnovší komentár pre Denník N: Fašisti nie sú partnermi na rokovanie.

-Najnovší komentár pre denník SME: Budeme potrebovať novú hrádzu proti extrémizmu.

-17. januára 2020 som komentoval možné povolebné scenáre na Slovensku pre Slovak Spectator v článku: A government with ĽSNS: How likely is it and what would it mean?

-9. januára 2020 som komentoval možnosť voľby zo zahraničia pre reláciu Rádia Slovensko K veci.

-21. októbra 2019 som poskytol rozhovor portálu Parlamentné listy: To, ako sa správajú, je až detinské, hodnotí politológ opozíciu. A Smer? Po prevalení Gorily získal takmer 45 percent, pripomína.

-1. októbra 2019 som v relácii Rádia Slovensko Z prvej ruky komentoval blížiace sa parlamentné voľby na Slovensku.

-14. júna 2019 som v relácii Rádia Slovensko K veci komentoval nástup Z. Čaputovej ako prezidentky SR.

-14. júna 2019 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval obdobie prezidentovania A. Kisku.

-11. júna 2019 som poskytol rozhovor portálu Parlamentné listy: Za koho mal Fico ako alfasamec Smeru Pellegriniho? Aká je budúcnosť jeho strany? Reaguje politológ.

-8. júna 2019 som pre Televízne noviny TV Markíza komentoval vnútrostranícke napätie v strane SMER-SD.

CIRNER MARKIZA

-Najnovší komentár v denníku SME: Fica pučom neodstavíte.

-29. mája 2019 som v relácii Rádia Slovensko K veci komentoval situáciu v strane SMER-SD.

-29. mája 2019 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval situáciu v strane SMER-SD.

-27. mája 2019 som pre Správy RTVS hodnotil výsledky eurovolieb a ich dopad na slovenskú politickú scénu.

Cirner Bajanik RTVS

-Najnovší komentár pre Denník N: Ako ďalej, pán prezident?

-27. mája 2019 som komentoval výsledky eurovolieb pre Rádiožurnál Rádia Slovensko.

-26. apríla 2019 som pre Aktuality.sk komentoval konzervativizmus na Slovensku v článku: Mýty a legendy o kresťanskom Slovensku: aká je naša krajina a kde v nej vzniká extrém.

-10. apríla 2019 som pre Správy RTVS komentoval výjazdové zasadnutie vlády v Bardejove.

Cirner Latta

-10. apríla 2019 som poskytol rozhovor portálu Parlamentné listy: Kotlebova ĽSNS bude pre Najvyšší súd tvrdý oriešok. Politológ vysvetlil prečo.

-6. apríla 2019 som pre portál Parlamentné listy komentoval ohlásenie novej politickej strany A. Kisku: Budú preferencie Kiskovej strany rásť? Je možné, že tá bublina spľasne, hovorí politológ.

-2. apríla 2019 som v relácii Rádia Slovensko K veci komentoval vnútrostranícke pnutie v Smere-SD.

-1. apríla 2019 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval výsledky prezidentských volieb na Slovensku.

-30. a 31. marca 2019 som bol hosťom volebného štúdia Rádia Slovensko. Link na Rádiožurnál: Rádiožurnál Rádia Slovensko

-25. marca 2019 som pre portál Glob.sk komentoval prezidentské voľby na Slovensku v článku: Volili Kisku, dnes volia Čaputovú. Naopak voliči Fica chcú za prezidenta Šefčoviča.

-20. marca 2019 som v Správach RTVS komentoval výjazdové zasadnutie vlády v Lipanoch.

Cirner Murdzikova

-19. marca 2019 som pre denník Korzár komentoval výsledky prezidentských volieb v Prešovskom kraji v článku: Východniari volia inak. Chýba im nádej na lepší život, tvrdí politológ.

-18. marca 2019 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval kampaň pred druhým kolom prezidentských volieb na Slovensku

-16. a 17. marca 2019 som od 22:00 hod. do 2:00 hod. spolukomentoval volebné štúdio Rádia Slovensko. Link na Rádiožurnál: Rádiožurnál Rádia Slovensko.

-15. marca 2019 som poskytol vyjadrenie pre server Glob.sk k prezidentským voľbám v článku: Aké počasie nás čaká počas volieb? Predpoveď zrejme nepoteší.

-14. marca 2019 som poskytol vyjadrenie pre server Glob.sk k prezidentským voľbám v článku: Volebná účasť u nás klesá. Vražda novinára ju môže zdvihnúť rovnako ako kedysi boj proti Mečiarovi.

-6. marca 2019 som poskytol vyjadrenie pre portál Českej televízie o bývalých slovenských prezidentoch.

-5. marca 2019 som bol jedným z hostí v relácii Rádia Slovensko Z prvej ruky o konzervatívcoch v politike.

-26. februára 2019 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval odstúpenie R. Mistríka z prezidentského súboja.

-21. februára 2019 so bol jedným z hostí relácie Rádia Slovensko Z prvej ruky k výročiu vraždy J. Kuciaka a M. Kušnírovej.

-18. feburára 2019 som pre Aktuality.sk komentoval súčasnú politickú situáciu na Slovensku v článku: Pellegrinimu i Šefčovičovi je Fico čoraz viac na príťaž, tvrdí politológ.

-14. februára 2019 som pre Rádio Košice komentoval aktuálne dianie okolo parlamentnej voľby ústavných sudcov.

-11. februára 2019 som v relácii Rádia Slovensko K veci komentoval voľbu ústavných sudcov v parlamente.

-29. januára 2019 som analyzoval politický boj o Ústavný súd v relácii Rádia Slovensko Z prvej ruky.

-23. januára 2019 som v Správach a komentároch RTVS hovoril o politickej voľbe ústavných sudcov.

CIRNER CIRNER

-23. januára 2019 som v podcaste pre Aktuality.sk hovoril o možnej ústavnej a politickej kríze: Ficove vyhrážky poslancom. Čaká nás ústavná kríza? (podcast).

-11. januára 2019 som v relácii Rádia Slovensko K veci komentoval kauzu rigoróznej práce A. Danka.

-10. januára 2019 som pre denník Korzár komentoval počínanie starostky obce Fekišovce: Obec z východu sa cez noc stala slávnou. Starostka baví celé Slovensko.

-5. januára 2019 som poskytol rozhovor portálu Parlamentné listy: Môže vyjadrenie Sulíka znamenať konflikt medzi stranami možnej novej koalície? Odpovedá politológ Cirner.

-1. januára 2019 som pre denník SME komentoval prejav prezidenta a prejav premiéra v článku: Hlavnou témou prejavov bola vražda novinára, Pellegrini ohlásil zmeny.

-4. decembra 2018 som poskytol rozhovor serveru Parlamentné listy: Most hrá pštrosa s hlavou v piesku. Smer Lajčáka podporuje iba naoko. Lučanský čistí políciu, hodnotí politológ.

-30. novembra 2018 som bol hosťom relácie Rádia Slovensko K veci a komentoval som demisiu ministra zahraničných vecí Slovenska.

-30. novembra 2018 som pre portál Aktuality.sk komentoval kandidáta na prezidenta R. Mistríka v článku: Je Mistrík nový Kiska? Rád by bol, doba je však iná.

-25. novembra 2018 som pre Správy RTVS komentoval napadnutý výsledok komunálnych volieb v meste Poltár.

Lažo RTVS

-25. novembra 2018 som poskytol rozhovor pre Parlamentné listy: Fico ako nový šéf diplomacie? Vyhodíte ho dverami, vráti sa oknom. Môžeme byť svedkami mocenských bojov v Smere, myslí si politológ.

-21. novembra 2018 som bol hosťom relácie Správy a komentáre RTVS o odvolávaní Andreja Danka v parlamente.

Frindt RTVS

-21. novembra 2018 som bol hosťom relácie Rádia Slovensko K veci a komentoval som mimoriadnu schôdzu NR SR o odvolávaní predsedu NR SR.

-2. novembra 2018 som urobil rozhovor o komunálnych voľbách pre Rádio Košice.

-2. novembra 2018 som pre Kežmarskú televíziu vystupoval v pripravovanom predvolebnom dokumente.

Kezmarska televizia

-2. novembra 2018 som pre denník Korzár komentoval predvolebné udalosti v meste Košice v článku: Nezávislá kandidátka. Na svadbe mala Vaľovú, hlasuje so Smerom.

-31. októbra 2018 som v Televíznych novinách TV Markíza komentoval fenomén nezávislých kandidátov vo voľbách.

Markiza

-24. októbra 2018 som v relácii Rádia Slovensko K veci komentoval neúspech vládnej koalície v parlamente pri rokovaní o ústavných zmenách.

-23. októbra 2018 som poskytol rozhovor portálu Parlamentné listy: Karavána ide ďalej, hovorí politológ Cirner o budúcnosti “Ficovho” Smeru.

-17. októbra 2018 som v relácii Rádia Slovensko K veci komentoval problém predsedu parlamentu A. Danka s jeho rigoróznou prácou.

-15. októbra 2018 som pre Správy a komentáre RTVS komentoval problémy predsedu parlamentu A. Danka.

NITTNAUS CIRNER RTVS

-15. októbra 2018 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval možné odstúpenie predsedu parlamentu.

-5. októbra 2018 som pre portál Aktuality.sk komentoval možnosti strany SMER-SD v článku: Smer bojuje o návrat, v rukách má viacero tromfov.

-1. októbra 2018 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval možnosť rozpustenia strany ĽSNS.

-1. októbra 2018 som bol hosťom relácie Rádia Slovensko Z prvej ruky o blížiacich sa komunálnych voľbách.

-25. septembra 2018 som pre Rádio Košice komentoval obnovenie protestov Za slušné Slovensko.

-17. septembra 2018 som bol hosťom v relácii Ranné správy RTVS o spoločnom rokovaní českej a slovenskej vlády v Košiciach.

CIRNER GBUR RANNE RTVS

-13. septembra 2018 som v relácii Rádia Slovensko K veci komentoval možné prijatie etického kódexu poslancov slovenského parlamentu.

-13. septembra 2018 som v článku denníka Korzár s názvom Politológovia: Petruško bude čeliť Polačekovi a Turčanová Hagyarimu s Drutarovským komentoval možnosti kandidátov na primátora v meste Košice a v meste Prešov.

-12. septembra 2018 som v relácii Rádia Regina Klub komunálnej politiky rozprával o nadchádzajúcich komunálnych voľbách na Slovensku.

-11. septembra 2018 som bol hosťom relácie Ranné správy RTVS.

Cirner ranne spravy RTVS

-7. septembra 2018 som bol jedným z hostí relácie Rádia Slovensko Z prvej ruky.

-4. septembra 2018 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval možnosť zrušiť zákaz zverejňovania prieskumov verejnej mienky pred voľbami.

-29. augusta 2018 som pre Aktuality.sk komentoval postavenie ĽSNS v súčasnej slovenskej politike v článku Lesk a bieda slovenskej extrémnej pravice.

-23. augusta 2018 som pre Aktuality.sk komentoval zneužívanie kresťanstva na politické účely v článku Poďakuj Bohu a môžeš všetko: Ako politici zneužívajú kresťanstvo.

-3. augusta 2018 som v živých vstupoch pre hlavné Správy RTVS (Jednotka) komentoval kauzu únosu vietnamského občana a financovanie politických strán na Slovensku.

Cirner Bajanik

-3. augusta som v relácii Rádia Slovensko K veci komentoval kauzu únosu vietnamského občana.

-30. júla 2018 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval iniciatívu SNS proti extrémizmu.

-4. júla 2018 som v Správach RTVS komentoval výjazdové zasadnutie vlády v Bardejove.

M.CIRNER2

-3. júla 2018 som v Správach RTVS komentoval výjazdové zasadnutie vlády v Medzilaborciach.

M. Cirner

-3. júla 2018 som v relácii Rádia Slovensko K veci komentoval komentoval iniciatívu Za slušné Slovensko, ktorá podporuje v komunálnych voľbách viacero kandidátov.

-28. júna 2018 som v relácii Rádia Slovensko K veci komentoval situáciu pred komunálnymi voľbami.

-Najnovší komentár v denníku SME: Aby sme si v prezidentských voľbách neurobili hanbu.

-13. júna 2018 som v Správach a komentároch RTVS analyzoval prejav prezidenta A. Kisku v parlamente.

CIRNER STRIZINEC

-13. júna 2018 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval prejav prezidenta republiky v NR SR.

-11. júna 2018 som pre portál Aktuality.sk komentoval niektorých potenciálnych prezidentských kandidátov v článku: Prezidentské voľby 2019: Prečo chcú kandidovať Kotleba, Harabin aj Švec.

-9. júna 2018 som v Správach RTVS komentoval výsledky snemu SNS.

CIRNER MURDZIKOVA

-4. júna 2018 som pre portál Aktuality.sk komentoval vývoj ľavice na Slovensku v článku: Aká je ľavica na Slovensku? Od exkomunistov po Fica a Progresívne Slovensko.

-31. mája 2018 som v Správach a komentároch analyzoval ohlásené kandidatúry na prezidenta.

FRINDT CIRNER

-28. mája 2018 som pre portál Aktuality.sk komentoval strany SPOLU a PS v článku: Progresívne a Spolu. Kde sú dnes a akú rolu zohrajú na politickej mape?

-Najnovší komentár pre Denník N: (Ne)kandidát Kiska alebo čo s načatým mandátom.

-25. mája 2018 som pre Rádio Aktual komentoval situáciu na slovenskej politickej scéne.

-24. mája 2018 som pre Správy a komentáre na RTVS komentoval odvolávanie ministerky pôdohospodárstva v NR SR.

CIRNER KATUSKA

-16. mája 2018 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval rozhodnutie prezidenta Kisku nekandidovať opätovne na post prezidenta.

-14. mája 2018 som v relácii Rádia Aktual Súhrn udalostí s Máriou Hlucháňovou komentoval politickú situáciu na Slovensku.

-7. mája 2018 som pre Aktuality.sk komentoval politiku strany SNS v článku: Zo SNS sa stala všežravá politická strana.

-30. apríla 2018 som pre Aktuality.sk komentoval politiku strany SMER-SD v článku: Alfasamec verzus mierotvorca, Fico verzus Pellegrini. Aký bude nový Smer? Po maďarsky tu: Alfahím kontra békéltető, avagy milyen lesz az új Smer.

-27. apríla 2018 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval ambície R. Fica v NR SR. Po maďarsky tu: Robert Fico nem akar megszabadulni a hatalomtól.

-26. apríla 2018 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval postoj prezidenta k novej ministerke vnútra.

-26. apríla 2018 som bol hosťom v Talkshow Zuzany Martinákovej na Rádiu Aktual.

-Najnovší komentár v Denníku N: Postficovská éra sa blíži a Fico sa stáva postupne, ale isto príťažou.

-20. apríla 2018 som pre Rádio Aktual komentoval dianie v koalícii a na slovenskej politickej scéne.

-18. apríla 2018 som v relácii Rádia Slovensko K veci komentoval výroky predsedu SNS.

-16. apríla 2018 som v Správach a komentároch RTVS komentoval odstúpenie ministra vnútra.

CIRNER M.

-4. apríla 2018 som pre Noviny TV JOJ komentoval výjazdové rokovanie vlády v Sabinove.

CIRNER TV JOJ

-27. marca 2018 som pre reláciu Rádia Aktual Súhrn udalostí s Máriou Hlucháňovou komentoval novú vládu na Slovensku.

-26. marca 2018 som v Ranných správach RTVS komentoval politickú situáciu na Slovensku.

CIRNER 26. MARCA

-21. marca 2018 som v Ranných správach RTVS komentoval vývoj na slovenskej politickej scéne.

CIRNER 21. MARCA

-21. marca 2018 som pre Rádio Aktual komentoval vývoj na slovenskej politickej scéne.

-20. marca 2018 som pre Rádio Košice komentoval vývoj na slovenskej politickej scéne.

-19. marca 2018 som v relácii Rádia Slovensko K veci komentoval nominácie na ministrov v novej vláde.

-16. marca 2018 som pre Rádio Košice komentoval vývoj politickej krízy na Slovensku.

-16. marca 2018 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval dezignovaného premiéra Pellegriniho.

-15. marca 2018 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval možnosť vyvolať referendum o predčasných parlamentných voľbách.

-14. marca 2018 som v relácii Rádia Slovensko K veci analyzoval možnosť predčasných volieb na Slovensku.

-13. marca 2018 som v relácii Rádia Slovensko Z prvej ruky spolukomentoval vývoj politickej krízy na Slovensku.

-12. marca 2018 som pre Správy a komentáre analyzoval možné scenáre vývoja politickej krízy na Slovensku.

CIRNER KATUSKA

-12. marca 2018 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval odstúpenie ministra vnútra.

-12. marca 2018 som pre Ranné správy RTVS komentoval kľúčový deň pre slovenskú politiku.

CIRNER RANNE SPRAVY

-10. marca 2018 som pre Správy RTVS komentoval najväčšie protesty na Slovensku od roku 1989. Link na FB tu: Správy RTVS.

CIRNER PROTESTY

-9. marca 2018 som pre Sky Radio komentoval politickú situáciu na Slovensku.

-7. marca 2018 som pre Rádio Aktual komentoval politickú situáciu na Slovensku.

-5. marca 2018 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval možný vývoj politickej krízy na Slovensku.

-5. marca 2018 som pre Rádio Košice analyzoval súčasnú politickú situáciu na Slovensku. Link tu: Kosice online.

-28. februára 2018 som v relácii Rádia Slovensko K veci komentoval politickú krízu na Slovensku.

-28. februára 2018 som pre Rádio Aktual komentoval odstúpenie ministra kultúry a politickú krízu na Slovensku.

-Najnovší komentár pre Denník N: Robert Fico a jeho kariéra.

-22. februára 2018 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval spory v koalícii. Link na FB: Správy RTVS.

-Najnovší komentár pre denník SME: Skúška prezidentom: volebný zápas bude testom politických síl.

-21. februára 2018 som v relácii RTVS Správy a komentáre komentoval spor medzi koaličnými stranami SNS a MOST-HÍD.

Cirner M.

-19. februára 2018 som pre Rádio Aktual komentoval aktuálnu politickú situáciu na Slovensku.

-13. februára 2018 som pre Žurnál Rádia Regina komentoval možných kandidátov na primátora Bratislavy.

-8. februára 2018 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval vnútrostranícky boj v KDH.

-7. februára 2018 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval spor vedenia ministerstva obrany.

-30. januára 2018 som pre Rádio Aktual komentoval personálne výmeny v strane SMER-SD.

-29. januára 2018 som v Správach a komentároch RTVS komentoval situáciu v strane SMER-SD.

Cirner Michal

-29. januára 2018 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval možné personálne zmeny v strane SMER-SD. Link na FB: Správy RTVS.

-25. januára 2018 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval tzv. krížovú kontrolu na ministerstvách.

-12. januára 2018 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval vznik strany SPOLU.

-4. januára 2018 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval zmeny na ministerstve školstva. Link na FB: Správy RTVS.

-1. januára 2018 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval novoročný príhovor prezidenta republiky.

-12. decembra som v Café Európa bol jedným z diskutujúcich na tému: Má Ukrajina európsku budúcnosť?

Cirner Cafe Europa

-9. decembra 2017 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval snem strany SMER-SD.

-7. decembra 2017 v relácii Rádia Aktual Súhrn udalostí s M. Hlucháňovou komentoval pomery v strane SMER-SD pred straníckym snemom.

-6. decembra 2017 som pre reláciu Rádia Slovensko K veci analyzoval parlamentný pokus o odvolanie ministra vnútra.

-6. decembra 2017 som pre Radio Aktual komentoval aktuálnu politickú situáciu na Slovensku.

-5. decembra 2017 som v Správach a komentároch RTVS komentoval pokus o odvolanie ministra vnútra NR SR.

Cirner Strizinec

-Komentár pre české Listy: Dlhé čakanie na dlhý proces.

-29. novembra 2017 som v Radiu Aktual komentoval najdôležitejšie politické udalosti dňa v rámci relácie Súhrn udalostí s M. Hlucháňovou.

-Najnovší komentár v denníku SME: Víťazná opozícia po sebe zazerá.

-27. novembra 2017 som pre Správy RTVS komentoval situáciu v BBSK.

Cirner Kotleba

-24. novembra 2017 som pre Radio Aktual v relácii Sumár udalostí dňa komentoval najnovší prieskum verejnej mienky a aktuálne preferencie politických strán.

-24. novembra 2017 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval vystúpenie predsedu NR SR.

-23. novembra 2017 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval situáciu v opozícii.

-15. novembra 2017 som pre Správy RTVS komentoval možné zmeny vo vláde.

Cirner spravy

-15. novembra 2017 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval vývoj vo vládnej strane SMER-SD.

-14. novembra 2017 som pre Rádio Aktual komentoval ohlásený vznik politických subjektov Progresívne Slovensko a SPOLU.

-12. novembra 2017 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval možné zmeny vo fungovaní samosprávnych krajov.

-11. novembra 2017 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval vyjadrenia predsedu vlády v relácii Sobotné dialógy.

-10. novembra 2017 v Správach RTVS komentoval vyjadrenia premiéra k župným voľbám.

M.Cirner

-10. novembra 2017 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval vyjadrenia premiéra k župným voľbám.

-10. novembra 2017 som v relácii Rádia Aktual Denný súhrn udalostí komentoval najdôležitejšie politické udalosti na Slovensku.

-7. novembra 2017 som sa pre Rádiožurnál Rádia Slovensko vyjadril k stému výročiu VOSR.

-6. novembra 2017 som v relácii RTVS (Dvojka) Správy a komentáre analyzoval výsledky župných volieb.

Cirner Frindt

-6. novembra 2017 som v relácii Rádia Slovensko Z prvej ruky analyzoval výsledky župných volieb.

-5. novembra 2017 som poskytol rozhovor agentúre SITA: Analytici komentujú výsledky volieb: Zobudili sme sa do dobrého ránaSlovenské volby: Fico ani Kotleba nekončí.

Cirner WEBNOVINY

Cirner SME

Cirner noviny sk

-počas volebného víkendu ste ma mohli počuť priebežne v Rádiu Slovensko.

-3. novembra 2017 som poskytol krátky rozhovor agentúre SITA: Vo voľbách sa rozhoduje o piatich rokoch rozvoja alebo stagnácie regiónu, vraví politológ CirnerMožnosť voliť je výsadouPolitológus: a választáson a régiónk fejlődéséről vagy stagnálásáról is döntenek.

-3. novembra 2017 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko a Žurnál Rádia Regina komentoval napätie medzi školskými odborármi, KOZ a vládou.

-23. októbra 2017 moje vyjadrenie k župným voľbám odcitoval The Slovak Spectator v článku Transport bothers Bratislava Region.

-Komentár pre Listy – Dvouměsíčník pro kulturu a dialog s názvom Z extrému do protiextrému?

-5. októbra 2017 som v relácii Hosť Rádia Regina Východ rozprával o občianskej gramotnosti a účasti na živote samosprávy. Link: Hosť Rádia Regina Východ.

22195256_1936161566623986_7524473164379048731_nCIRNER

-4. októbra 2017 som v relácii RTVS (Dvojka) Ahoj Slovensko hovoril o župných voľbách na Slovensku a kompetenciách regionálnej samosprávy. Link: Ahoj Slovensko RTVS.

Cirner Ahoj Slovensko

-3. októbra 2017 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval spor medzi prezidentom a premiérom.

-3. októbra 2017 som pre Rádio Aktual komentoval spor medzi prezidentom a premiérom.

-1. októbra 2017 som pre Správy RTVS komentoval situáciu v BBSK.

CIRNER MICHAL

-25. septembra 2017 som analyzoval pre The Slovak Spectator analyzoval situáciu pred župnými voľbami. Ďalšie linky tu: Political NewsEuropean News.

-Najnovší komentár pre denník SME: Župné voľby sú achillovou pätou opozície.

-20. septembra 2017 som pre Rádio Aktual komentoval spor medzi vedením ministerstva obrany.

-17. septembra 2017 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval transformáciu združenia Progresívne Slovensko na politickú stranu.

-11. septembra 2017 som v relácii RTVS (Dvojka) Správy a komentáre analyzoval vzťahy v koalícii a situáciu SNS po koaličnej kríze.

Cirner cirner

-8. septembra 2017 som pre Rádio Aktual komentoval odvolávanie ministra Richtera v NR SR.

-8. septembra 2017 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval koniec koaličnej krízy.

-4. septembra 2017 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval počínanie SNS voči ministrovi Richterovi.

-31. augusta 2017 som pre Správy RTVS komentoval rozhodnutie M. Kotlebu opätovne kandidovať na post predsedu BBSK.

Cirner Kotleba

-31. augusta 2017 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval snahu SNS odvolať ministra Richtera.

-24. augusta 2017 som pre Správy RTVS komentoval podporu strany SMER-SD pre kandidáta na predsedu BBSK Jána Luntera.

Cirner Lunter

-Najnovší komentár pre denník SME: Deštrukcia vlády sa nekoná, úpadok štátu pokračuje.

-24. augusta 2017 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval podporu strany SMER-SD pre kandidáta na predsedu BBSK Jána Luntera.

-23. augusta 2017 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval ďalší vývoj v koaličnej kríze.

-21. augusta 2017 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval vývoj koaličnej krízy.

-Najnovší komentár v Denníku N: Rozmarné leto Andreja Danka.

CIRNER DENNIK N

-16. augusta 2017 som v mimoriadnej relácii Rádia Slovensko Z prvej ruky komentoval vývoj koaličnej krízy. Info tu: omediach.com a tu: strategie.hnonline.sk. Moje vyjadrenie zaznelo aj v Rádiožurnále Rádia Slovensko.

-10. augusta 2017 som v Správach RTVS komentoval predvolebnú situáciu v BBSK. Link na FB: Správy RTVS.

Cirner M.

-8. augusta 2017 som spoločne s politologičkou Anetou Világi komentoval v mimoriadnej relácii Rádia Slovensko Z prvej ruky vývoj koaličnej krízy. Súhrn debaty si môžeťe vypočut v príspevku v Rádiožurnále Rádia Slovensko.

-Najnovší komentár v Denníku N: Ficov útok na palác.

-4. júla 2017 som v relácii rádia Aktual Najdôležitejšie udalosti dňa s Martou Jančkárovou komentoval predvolebné koalície pred župnými voľbami.

-28. júna 2017 som v relácii Rádia Slovensko K veci komentoval zámery SNS, ktorá chce meniť pravidlá fungovania politických strán.

-21. júna 2017 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval predvolebnú situáciu v BBSK. Takisto som sa vyjadril aj pre Správy RTVS.

Cirner Michal

-14. júna 2017 som v relácii RTVS Správy a komentáre analyzoval vystúpenie prezidenta Kisku v NR SR.

Cirner-komentare

-19. mája 2017 som v Správach RTVS komentoval korupciu v BBSK.

Cirner-RTVS1

-17. mája 2017 som v Rádiu Aktual komentoval od 14:30 hod. situáciu okolo ministra vnútra.

-Najnovší komentár v denníku SME: Bez Radičovej, bez Kisku a bez obáv: v čom majú Mihál s Beblavým nevýhodu

-20. apríla 2017 som v relácii Rádia Slovensko K veci komentoval ohlásenie vzniku politickej strany M. Beblavého a J. Mihála

-Najnovší komentár pre Denník N: Vyhladnutí národniari a najedovaný premiér idú po RTVS

-19. apríla 2017 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval ohlásenie vzniku politickej strany M. Beblavého a J. Mihála.

-7. marca 2017 som v relácii Rádia Slovensko K veci komentoval opozičnú spoluprácu pred župnými voľbami

-Najnovší komentár pre Denník N: Ficov žiak Danko

-Najnovší komentár pre denník SME: Kotleba musí z kola von

-21. februára som v relácii Správy a komentáre na Dvojke (RTVS) komentoval odchod Jozefa Mihála z SaS a situáciu v opozícii.

Michal Cirner dvojka

-21. februára 2017 som v relácii Rádia Slovensko K veci komentoval odchody poslancov z materských strán

-21. februára 2017 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval odchod Jozefa Mihála z SaS: Rádiožurnál o 12:00 a Rádiožurnál o 18:00

-18. februára 2017 som pre Správy RTVS (prvá správa) na Jednotke komentoval problematiku regionálnych rozdielov alebo zaostalých regiónov.

Michal Cirner

-10. februára 2017 som bol jedným z hostí relácie Rádia Slovensko Z prvej ruky o politickom marketingu. Moderoval Martin Strižinec

-1. februára 2017 som sa vyjadroval v relácii Rádia Regina Klub komunálnej politiky k tzv. zoznamu problémových lokalít v Banskobystrickom kraji

-10. januára 2017 som komentoval pre Rádiožurnál Rádia Slovensko priority vládnej strany SMER-SD v roku 2017. Moje vyjadrenia odcitoval The Slovak Spectator

-22. decembra 2016 som komentoval slovenské predsedníctvo v Rade EÚ pre EU Observer

-21. novembra 2016 som v Správach RTVS komentoval možnosť zúženia kompetencií regionálnej samosprávy v oblasti školstva v prospech štátu. Moje vyjadrenia zazneli aj v Rádiožurnále Rádia Slovensko

cirner-rtvs

-16. novembra 2016 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval možnosť zavedenia elektronických volieb.

-Najnovší komentár pre Denník N: Výsmech Rybníčka je veľmi predčasný

-12. októbra 2016 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval opätovnú kandidatúru M. Kotlebu za predsedu BBSK.

-23. septembra 2016 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval postup Erika Tomáša v kauze Čistý deň.

-Najnovší komentár pre Denník N: Odpisovanie Smeru je predčasné, vládnuť môže aj po ďalších voľbách

-1. septembra 2016 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval podpis novej koaličnej zmluvy.

-19. augusta 2016 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval zmeny v koalícii.

-18. augusta 2016 som v relácii Rádia Slovensko K veci analyzoval situáciu vo vládnej koalícii. Moderoval Jaroslav Barborák.

-17. augusta 2016 citovalo moje vyjadrenia k posilneniu poslaneckého klubu strany MOST-HÍD maďarské Inforádió. Príspevok v maďarčine tu: link.

-16. augusta 2016 som v Správach RTVS komentoval odchod poslancov zo strany SIEŤ.

Cirner-spravyRTVS

-16. augusta 2016 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval odchod poslancov zo strany SIEŤ.

-13. augusta 2016 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval snem vládnej strany Sieť.

-9. augusta 2016 som v relácii Rádia Slovensko K veci komentoval návrh novely rokovacieho poriadku parlamentu. Moderovala Marta Jančkárová.

-9. augusta 2016 som v Rádiožurnále Rádia Slovensko komentoval návrh nového rokovacieho poriadku parlamentu.

-1. júla 2016 som v relácii Rádia Slovensko K veci komentoval prípravu nového rokovacieho poriadku parlamentu.

-20. júna 2016 som v relácii RTVS (Dvojka) Správy a komentáre spolukomentoval s politológom Jánom Baránkom aktuálnu politickú situáciu na Slovensku. Moderovala Marta Jančkárová.

Michal Cirner

-17. júna 2016 som v relácii Rádia Slovensko Z prvej ruky komentoval dva roky prezidenta A. Kisku vo funkcii. Spolukomentoval politológ Rastislav Tóth. Moderoval Juraj Jedinák.

-Najnovší komentár v Denníku N: Mečiar a Kaliňák – keď sa toho nakopí

-13. júna 2016 som v relácii Rádia Slovensko K veci komentoval “supervolebný” víkend politických strán. Moje vyjadrenia odcitoval The Slovak Spectator.

-30. mája 2016 som v Rádiožurnále Rádia Slovensko komentoval kauzu medzi ĽSNS a  Základnou školou Slobodného slovenského vysielača v Banskej Bystrici.

-27. mája 2016 som v relácii Rádia Slovensko K veci komentoval vznik Opozičnej rady.

-19. mája 2016 som v Rádiožurnále Rádia Slovensko komentoval možnú zmenu zákona o obecnom zriadení.

-16. mája 2016 som v Správach a komentároch na Dvojke (RTVS) komentoval situáciu v politickej strane SaS. Moderovala Marta Jančkárová.

Michal Cirner

-Najnovší komentár v denníku SME: Ako súvisia marketingovo nepredajné reformy a verejná správa 

-4. mája 2016 som v relácii Rádia Regina Klub komunálnej politiky  (od cca 19 minúty) komentoval dianie v BBSK.

-28. apríla 2016 som v relácii Rádia Slovensko Z prvej ruky spolukomentoval s Mariánom Leškom  parlamentnú diskusiu k Programovému vyhláseniu vlády a politický vývoj na Slovensku. Moderovala Lucia Virostková.

-14. apríla 2016 som pre Rádiožurnál komentoval informovanie o zdravotnom stave premiéra.

-13. apríla 2016 som v relácii Rádia Slovensko K veci komentoval návrh Programového vyhlásenia vlády SR.

-1. apríla 2016 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval rozhodovanie o podpredsedníckych postoch vo výboroch pre ĽSNS v parlamente.

-Najnovší komentár pre Denník N: O našich drahých nízkoštandardných politických stranách

-29. marca 2016 som v Rádiožurnále Rádia Slovensko komentoval nezverejnenie koaličnej zmluvy.

-Najnovší komentár v denníku SME: Koniec predstavenia? Iba začiatok.

-16. marca 2016 som v Rádiožurnále Rádia Slovensko o 18:00 hod. komentoval rozdelenie vládnych postov vznikajúcej vládnej koalície.

-16. marca 2016 som v Rádiožurnále Rádia Slovensko o 12:00 hod. komentoval programové priority vznikajúcej vládnej koalície.

-15. marca 2016 môj komentár z relácie Správy a komentáre odcitovali aj Ranné správy RTVS.

-14. marca 2016 som v relácii RTVS (Dvojka) Správy a komentáre komentoval vznikajúcu koalíciu a politickú situáciu na Slovensku po voľbách.

CIRNER KOMENTARE

-12. marca 2016 som v Rádiožurnále Rádia Slovensko komentoval rozhodnutie SNS o nerokovaní s SaS o možnej koalícii.

-8. marca 2016 som v relácii Rádia Slovensko K veci komentoval aktuálny povolebný vývoj na Slovensku.

-Moje vyjadrenie pre Rádio Slovensko odcitoval aj The Slovak Spectator.

-7. marca 2016 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko (tutu a tu) komentoval nepozvanie predstaviteľa ĽSNS do prezidentského paláca.

-Komentár k slovenským voľbám som poskytol aj Českej televízii.

-Parlamentné voľby som zhodnotil spoločne s politológom Samuelom Abrahámom na Rádiu Slovensko 6. marca 2016 od 9:00 hod. do 10:00 hod.

-Pred a počas parlamentných volieb som sa niekoľkokrát vyjadroval k rôznym otázkam pre Rádio Slovensko v sobotnom Rádiožurnále a v nedeľu po voľbách v Rádiožurnále po 18:00 hod. dokonca v dvoch reportážach.

-3. marca 2016 som pre Správy RTVS komentoval faktor počasia vo voľbách.

-2.3.2016 som v relácii Rádia Regina Klub komunálnej politiky komentoval miestne referendá na Slovensku. Spolukomentoval Michal Kaliňák (hovorca ZMOS-u). Moderovala Martina Kvačkajová.

-2.2.2016 som v relácii Rádia Slovensko K veci komentoval vstup prezidenta Kisku do predvolebnej kampane. Moderovaj Jaroslav Barborák.

-18.1.2016 som v Rádiožurnále Rádia Slovensko o 7:00 hod. a Rádiožurnále Rádia Slovensko o 12:00 hod., tiež pre Žurnál Rádia Regina o 12:00 hod. komentoval postoj občanov k miestnym referendám.

-Komentár v Denníku N: Pozície opozície

-11.1.2016 som v Správach a komentároch na Dvojke (RTVS) komentoval stav slovenskej politickej scény pred parlamentnými voľbami. Moderovala Marta Jančkárová.

Michal Cirner RTVS

-16.12.2015 som v v relácii Rádia Regina Klub komunálnej politiky komentoval stav elektronizácie verejnej správy. Moderovala Martina Kvačkajová.

-7.12.2015 som v Správach a komentároch na Dvojke (RTVS) komentoval kandidátne listiny politických strán do volieb v roku 2016. Moderovala Marta Jančkárová.

Michal Cirner RTVS

-Vyjadrenie pre portál Aktuálne.sk: Sloboda možno, solidarita menej. Je SaS ešte liberálna strana?

-4.11.2015 som v relácii Rádia Slovensko Z prvej ruky komentoval spoločne s Mariánom Leškom kandidátky, koalície a predvolebné témy politických strán.

-Komentár v Denníku N: Fico chcel odísť, namiesto toho vyhrá ďalšie voľby.

-2.11.2015 som v Rádiožurnále Rádia Slovensko komentoval iniciatívu strany MOST-HÍD na spoluprácu so stranami Sieť a KDH.

-15.10.2015 som pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval otvorenie poslaneckej kancelárie Jobbiku v Dunajskej Strede.

-14.10.2015 som sa v Správach RTVS vyjadroval ku kauze Kotleba verzus štát.

CIRNER-RTVS

-7.10.2015 som v relácii Rádia Slovensko K veci analyzoval vystúpenie prezidenta Kisku v NR SR.

-2.10.2015 som v relácii Rádia Slovensko K veci komentoval fungovanie vzťahov medzi samosprávou a štátom.

-Komentár v Denníku N: O parlamentných utečencoch.

-Komentár v Denníku N: Volič má vždy pravdu – pred voľbami.

-4.8.2015 som v relácii Rádia Slovensko K veci komentoval iniciatívu Slovensko pre všetkých a možné postoje politických strán.

-Komentár v Denníku N: Čo tam po prieskumoch, voliči najviac prezradia na kúpalisku.

-29.6.2015 som pre Žurnál Rádia Regina a pre Rádiožurnál Rádia Slovensko komentoval volebnú koalíciu hnutí OĽaNO a NOVA.

-24.6.2015 som v Rádiu Regina Košice a Rádiu Regina Bratislava v relácii Klub komunálnej politiky komentoval možnú zmenu legislatívy v oblasti zhromaždovania.

-18.6.2015 som v Rádiu Slovensku v relácii K veci komentoval Správu o stave republiky prednesenú prezidentom A. Kiskom  v NR SR.

-15.6.2015 som v Rádiu Slovensko v Rádiožurnále o 12:00 hod. a v Rádiožurnále o 18:00 hod. a v ďalších spravodajských reláciách komentoval rok prezidenta A. Kisku vo funkcii. Taktiež v Rádiu Slovakia International.

-Komentár v Denníku N: Obrana Procházkova

-Komentár v Denníku N: Ako vyzerá prototyp politika – prevracača kabátov

-Komentár v Denníku N: Žilinka je eso Smeru

-13.5.2015 som v relácii RTVS (Dvojka) Správy a komentáre komentoval “tance” okolo voľby šéfa NKÚ. Moderovala Marta Jančkárová.

Cirner Janckarova

 

-24.4.2015 som v relácii Rádia Slovensko K veci komentoval politickú situáciu po neodvolaní podpredsedu NR SR Jána Figeľa. Moderoval Jaroslav Barborák.

-21.4.2015 som v relácii RTVS (Dvojka) Správy a komentáre (prvý hosť) komentoval spoločne s politológom Michalom Horským odstúpenie ministra vlády SR.

 

Cirner spravy

-Komentár v Denníku N: Prototyp pokriveného charakteru

-31.3.2015 som v relácii Rádia Slovensko Z prvej ruky hodnotil prezidentov rok v úrade spoločne s politológom Samuelom Abrahámom. Moderovala Zuzana Hanzelová.

-18.3.2015 som v relácii RTVS (Dvojka) Správy a komentáre (od  času 10:30) komentoval situáciu okolo (ne)účasti našich predstaviteľov na vojenskej prehliadke v Moskve.

Spravy CIRNER

-24.2.2015 som v relácii Rádia Slovensko komentoval stav a množstvo politických strán na Slovensku: K veci

-Komentár v Denníku N: Ľudia na východe zatrpkli, preto na Biľaka spomínajú v dobrom

-Komentár v Denníku N: Opozícia sa nemôže spoliehať, že ju spasia kauzy Smeru

-9.2.2015 v relácii Rádia Slovensko som komentoval konkrétne návrhy politikov na legislatívnu úpravu referenda: K veci

-Komentár v Denníku N: Lásku, vieru ani politické presvedčenie nepreháňajte

-27.1.2015 v relácii Rádia Slovensko som hovoril o mieste referenda v demokratickej spoločnosti: K veci

-15.1.2015 som sa vyjadroval pre TA3 k preberaniu úradov po komunálnych voľbách.

FOTO ta3

-7.1.2015 som komentoval politickú možnosť odvolania župana samosprávneho kraja prostredníctvom referenda v Žurnále Rádia Regina a Rádiožurnále Rádia Slovensko, tiež

v Správach RTVS.

Foto RTVS

-1.1.2015 som krátko komentoval prejav prezidenta republiky v Rádiožurnále Rádia Slovensko o 18:00 hod. a 22:00 hod.

-Koncoročná glosa v denníku SME: V roku 2015 nás čaká volebné bezvetrie

-19.12. som v relácii Rádia Slovensko Z prvej ruky diskutoval od 12:30 hod. spoločne s Mariánom Leškom a Petrom Javûrkom o politických udalostiach v roku 2014 na Slovensku.

-Najnovší komentár v denníku SME: Ficova alternatíva nenávisti

-29.11. som sa v Rádiožurnále Rádia Slovensko o 18:00 hod. a o 22:00 hod. vyjadroval k aktuálnym protestom proti korupcii.

-24.11. som naživo prostredníctvom telemostu z Košic komentoval aktuálnu politickú situáciu na Dvojke (RTVS) po 21:00 hod. v relácii Správy a komentáre (prvý hosť).

Spravy a komentare foto1

-19.11. som naživo v relácii Rádia Regina Košice Klub komunálnej politiky od 14:00 do 15:00 hod. spoločne s politológom A. Onufrákom komentoval výsledky komunálnych volieb na Východnom Slovensku.

-Ťažký volebný víkend: 15.11. som hovoril v Rádiožurnále o 12:00 hod. na Rádiu Slovensko o rozdielnom nazeraní

na voľby z pohľadu mužov a žien. V noci som naživo vo volebnom štúdiu Rádia Slovensko po 0:30 hod. komentoval výsledky volieb

a aktuálne o 1:45 hod. aj odstúpenie Pavla Pašku. V neďelu 16.11. som v rannom Rádiožurnále (prvá reportáž) o 7:00 hod. krátko komentoval

výsledky volieb a od 9:00 hod. do 10:00 hod. som naživo ako pozvaný hosť vo volebnom štúdiu Rádia Slovensko a Rádia Regina

analyzoval výsledky komunálnych volieb (o. i. aj politológ Pavol Marchevský, sociológ Pavel Haulík). Moje vyjadrenie z volebného štúdia sa objavilo tiež v prvej reportáži v Rádiožurnále o 12:00 hod.

-12.11. som sa v Rádiožurnále Slovenského rozhlasu o 22:00 hod. vyjadroval ku kauze eurofondov

v BBSK. Link: Rádiožurnál (prvá reportáž)

-11.11 po 12:00 hod. som v hlavnej spravodajskej relácii Slovenského rozhlasu

Rádiožurnál hovoriť o dôsledkoch parlamentnej schôdze, ktorá sa týkala odvolávania

predsedu vlády SR.

-10.11. po 18:15 hod. som naživo v relácii Slovenského rozhlasu

na okruhu Rádio Slovensko 1 hovoril o aktuálnej politickej situácii na Slovensku v relácii

K veci. Link: K veci

-Dňa 6.11. bola odvysielaná v hlavných správach RTVS po 19:00 hod. reportáž, kde

som sa vyjadroval k problematike rozpočtového provizória v samospráve. Reportáž nájdete

tu: Správy RTVS (od času: 26:40).

-Cez víkend (sobota 8.11.) a nasledujúce dni ma môžete počut vo vysielaní rádia Prešov, kde sa budem

vyjadrovať k nadchádzajúcim komunálnym voľbám.

-Najnovší komentár v denníku SME: O Československu s láskou